Warunki refundacji poniesionych kosztów
I. Organizator robót publicznych zamierzający zatrudnić osoby bezrobotne może otrzymywać:
- przez okres do 6 miesięcy zwrot części kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody oraz składki na ubezpieczenia społeczne w kwocie nieprzekraczającej 50% przeciętnego wynagrodzenia i składek na ubezpieczenia społeczne od refundowanego wynagrodzenia,
- przez okres do 12 miesięcy zwrot poniesionych kosztów w kwocie nieprzekraczającej wysokości przeciętnego wynagrodzenia i składek na ubezpieczenia społeczne od refundowanego wynagrodzenia za każdego bezrobotnego, jeżeli refundacja obejmuje koszty poniesione za co drugi miesiąc ich zatrudnienia.
Bezrobotni będący dłużnikami alimentacyjnymi w rozumieniu przepisów o pomocy osobom uprawnionym do alimentów mogą zostać skierowani przez Urząd, do wykonywania robót publicznych przez okres do 6 miesięcy pracy niezwiązanej z wyuczonym zawodem w wymiarze nieprzekraczającym połowy wymiaru czasu pracy, w instytucjach użyteczności publicznej oraz organizacjach zajmujących się problematyką kultury, oświaty, sportu i turystyki, opieki zdrowotnej lub pomocy społecznej.
- organizator robót publicznych zamierzający zatrudnić ww. osoby może otrzymać zwrot części poniesionych kosztów na wynagrodzenie, nagrody oraz składki na ubezpieczenia społeczne w wysokości nieprzekraczającej połowy minimalnego wynagrodzenia za pracę łącznie ze składką na ubezpieczenia społeczne od refundowanego wynagrodzenia.
Czas trwania umowy oraz kwota refundacji określona jest w umowie i uzależniona od możliwości finansowych Funduszu Pracy.
Urząd pracy udziela wsparcia na podstawie przepisów prawa oraz określanych na dany rok kalendarzowy kryteriów rozpatrywania wniosków. Ww. dokumenty dostępne są poniżej i w zakładce „Dokumenty do pobrania".